Kazalo po KLIKNITE SPODNJI LOGOTIP ZA NOVI FORUM O POHODNIŠTVU forumu KLIKNITE SPODNJI LOGOTIP ZA NOVI FORUM O POHODNIŠTVU
TA NE BO VEČ POSODOBLJEN, NITI SE TU NI MOGOČE VEČ REGISTRIRATI. VSE VSEBINE, KI SO TU, SO TUDI NA NOVEM FORUMU.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zbiranje žigov po evropski pešpoti E6 in priznanje

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po KLIKNITE SPODNJI LOGOTIP ZA NOVI FORUM O POHODNIŠTVU forumu -> EVROPSKE PEŠPOTI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jcerni
Site Admin

Pridružen/-a: Pon Jul 2006 14:29
Kraj: Strahinj

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 22, 2006 9:05 am    Naslov sporočila: Zbiranje žigov po evropski pešpoti E6 in priznanje Odgovori s citatom

Gospod Damjan Gantar je poslal naslednje e-sporočilo.

Spoštovani!

Pred kratkim sem poslal dr. Robertu Wurstu pismo, v katerem sem ga vprašal, ali se za celotno prehojeno evropsko pešpot E 6 dobi kakršnokoli priznanje ali potrdilo, da je bila pot res prehojena. In če se dobi, kaj je potrebno predložiti kot dokaz za pridobitev takega potrdila.

Poslal mi je obsežen odgovor, v katerem sem dobil na ta vprašanja kar nekaj informacij, ki bodo zanimive predvsem za tiste popotnike, ki so se odločili, da bodo prehodili pešpot v celoti, torej ne samo slovenski del. Čeprav nas je takih zelo malo, pa bi utegnila biti informacija vseeno za marsikoga zanimiva, zato predlagam, da jo objavite na naši spletni strani. Zadeva pa je približno taka:

Kot je znano, za slovenski in avstrijski del obstajajo transverzalne knjižice, kjer je točno določeno, katere žige je treba dobiti in na kakšen način je treba pešpot prehoditi. Za pešpot se dobi tudi značka.

V ostalem delu pešpoti pa je stvar drugačna. Posebnih knjižic tam ni, pač pa je prepuščeno vsakemu posamezniku, ki hodi po pešpoti, da si daje žige v svoj osebni dnevnik. Dr. Wurst mi je celo dal predlog, katere žige bi naj pridobil. Ta dnevnik, ko je seveda izpolnjen, pa naj bi se potem - kolikor sem jaz razumel - predložilo na popotniški odsek avstrijske planinske zveze, ki naj bi izdala neke vrste potrdilo oziroma priznanje za celotno prehojeno pešpot. Ta naslov se točno glasi:

Fritz Käfer
Vorsitzender der OeAV Sektion Weitwanderer
Thaliastrasse 159/3/16
A - 1160 Wien

Če se boste odločili za objavo te informacije na spletni strani, vseeno raje prej preverite pri dr. Wurstu, če imate z njim bolj redne kontaktne, ker znam slabo nemško in nisem siguren, če sem vse prav razumel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dejan

Pridružen/-a: Tor Jul 2006 4:57

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 01, 2006 11:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo.
Sam delam SPP ter Pot kurirjev in vezistov, zamima pa me kje se lahko dobijo dvevniki za slovenski del pešpoti E6 in E7.

LP Dejan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jcerni
Site Admin

Pridružen/-a: Pon Jul 2006 14:29
Kraj: Strahinj

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 02, 2006 6:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dejan je napisal/a:

Zamima pa me kje se lahko dobijo dvevniki za slovenski del pešpoti E6 in E7

Spodaj navajam vodnike, dnevnike in zemljevide za slovenski del E6 in E7.

1. Dario Cortese. 2005. Evropska pešpot E6, Ciglarjeva pot od Drave do Jadrana. Ljubljana: Mladinska knjiga.

2. Dario Cortese. 2006. Evropska pešpot E7, Naprudnikova pod od Soče do Mure. Ljubljana: Mladinska knjiga.

3. Komisija za evropske pešpoti Slovenije. 2003. Ciglarjeva pot od Drave do Jadrana, E6-SLO.

V vodniku pod točko 2 (za E7) je vključen tudi dnevnik.

V vodniku pod točko 1 (E6) ni dnevnika. Zato je potrebno kupiti dnevnik (točka 3) na Turistični zvezi Slovenije (na Miklošičevi cesti v Ljubljani, v bližini avtobusne postaje oziroma na drugi strani ceste izpostave Planinske zveze Slovenije).

Prva dva vodiča (točka 1 in 2) lahko kupite tudi preko spletne knjigarne Mladinske knjige:

k točki 1) http://www.emka.si/izdelek.asp?docid=119498
k točki 2) http://www.emka.si/izdelek.asp?docid=161866

Zemljevidi, ki vsebujejo E6 in E7, se nahajajo v naslednjih publikacijah:
a. Slovenija turistični atlas, merilo 1:100 000
b. Izletniške karte Kod&Kam, merilo 1: 50 000
c.) Planinska založba PZS
dejan

Pridružen/-a: Tor Jul 2006 4:57

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 02, 2006 9:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovor

LP, Dejan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po KLIKNITE SPODNJI LOGOTIP ZA NOVI FORUM O POHODNIŠTVU forumu -> EVROPSKE PEŠPOTI Časovni pas GMT
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu