Kazalo po KLIKNITE SPODNJI LOGOTIP ZA NOVI FORUM O POHODNIŠTVU forumu KLIKNITE SPODNJI LOGOTIP ZA NOVI FORUM O POHODNIŠTVU
TA NE BO VEČ POSODOBLJEN, NITI SE TU NI MOGOČE VEČ REGISTRIRATI. VSE VSEBINE, KI SO TU, SO TUDI NA NOVEM FORUMU.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Čas je za načrtovanje E6 iali E7 - zakaj in kako

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po KLIKNITE SPODNJI LOGOTIP ZA NOVI FORUM O POHODNIŠTVU forumu -> NAČRTOVANJE POHODOV PO SLOVENSKI E6 IN E7
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
acerin

Pridružen/-a: Pet Avg 2007 8:37
Kraj: Ljubljana, Slovenia

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 27, 2010 12:41 pm    Naslov sporočila: Čas je za načrtovanje E6 iali E7 - zakaj in kako Odgovori s citatom

Sem spsial povabilo in spodbudo za popotovanje po E6 ali E7. Mi smo prehodili E6 in se letos odpravljamo na E7.

Več na blogu Preprostost.

Veliko uspeha in prijetnih trenutkov na poteh skozi gozdove, mimo osamljenih kmetij in skozi vasi.

Aleš Čerin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jcerni
Site Admin

Pridružen/-a: Pon Jul 2006 14:29
Kraj: Strahinj

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 28, 2010 6:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsaka pot prinaša nove pokrajine, ljudi, floro in favno. Ko hodimo po E7 v Sloveniji, gremo čez hribe v okolici Tolmina, Škofjeloško hribovje, Polhograjske dolomite, Haloze, Goričko, panonsko nižino ipd.

Nad Baško grapo so kralji skal gamsi. V Krakovskem gozdu je poleti veliko komarjev. Sam nisem imel izkušenj z njimi, ker sem po njem hodil v mesecu maju.

Gremo mimo številnih gradov: Podsreda, Podčetrtek, Žužemberg itd.. Na večih mestih lahko zaplavamo: v Žužembergu pri Žolnirju, Dolenjskih Toplicah, Moravskih toplicah. Nikoli ne bom pozabil nočitve v Podsredi, kjer je odlični kmečki turizem. Nekoč cvetoče naselje je zamrlo, ker so se preusmerile poti.

Prečimo tudi številne vinograde. Tiste bolj siromašne po Halozah, Goričkem. Imamo pa tudi vinograde na najvišjem nivoju v okolici Ljutomerja in Ormoža. Rog in Kog v okolici Ormoža lahko štejemo v najbolj razvita vinorodna območja v Sloveniji.

Poseben občutek je hoditi v okolici Ptuja, kjer gledamo to mesto najprej iz Haloz. Tam boste lahko opazili tudi irsko govedo. Ko se spustimo iz Haloz v dolino pri gradu Borl, pa pridemo v dolino reke Drave. Ta reka daje energijo svoji okolici in tako deluje tudi na pohodnika.

Potem pa nas preseneti mesto Ljutomer s svojo mestno podobo, čistočo. E7 poteka tako, da hodimo po njem več kilometrov.

Potem pa pridemo do reke Mure, ki je zopet izvor energije. Številnim pticam predstavljam ta reka dom. Na tem območju lahko opazimo številna posestva. Ravno danes sem jedel jagode iz teh plantaž, ki so v bližini Beltincev. Začuden sem bil, kako na velikem področju se razprostirajo te plantaže.

Na pot se je lažje podati, če vemo, da je pot sorazmerno dobro označena in so morda na razpolago tudi prenočišča, razen če smo sposobni spati v spalki, šotoru ipd.

E7 je solidno označena, na poti so na razpolago tudi prenočišča, pokrajina in ljudje so pa sploh svetla točka na tej poti. Poleg tega pa obstaja tudi dober vodič po E7, ki je napisan v spoznanju, da povsod ni ravno označena na nivoju.

V bodočnosti nameravam preiskusiti na pohodih tudi ročno navigacijsko napravo. Zanima me, ali mi bo postal pripomoček, ali bom razočaran nad njim in ga pospravil v kot.
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po KLIKNITE SPODNJI LOGOTIP ZA NOVI FORUM O POHODNIŠTVU forumu -> NAČRTOVANJE POHODOV PO SLOVENSKI E6 IN E7 Časovni pas GMT
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu