Kazalo po KLIKNITE SPODNJI LOGOTIP ZA NOVI FORUM O POHODNIŠTVU forumu KLIKNITE SPODNJI LOGOTIP ZA NOVI FORUM O POHODNIŠTVU
TA NE BO VEČ POSODOBLJEN, NITI SE TU NI MOGOČE VEČ REGISTRIRATI. VSE VSEBINE, KI SO TU, SO TUDI NA NOVEM FORUMU.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Pot čez Kozjak

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po KLIKNITE SPODNJI LOGOTIP ZA NOVI FORUM O POHODNIŠTVU forumu -> OSTALE PLANINSKE OBHODNICE V SLOVENIJI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
transverzalec

Pridružen/-a: Pet Maj 2007 7:59
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 21, 2010 5:30 am    Naslov sporočila: Pot čez Kozjak Odgovori s citatom

Pot čez Kozjak je ena izmed najstarejših planinskih obhodnic. Poteka po mejnem hribovju med Mariborom in Dravogradom. Traja cca. 33 ur. Na poti je 17 KT (večinoma po hribovskih kmetijah). Na poti čez Kozjak obiščemo vsa večja naselja na temhm hribovju (Gaj, Sv. Duh, Gradišče, Kapla in Remšnik). Prav ztako se povzpnemo na kar nekaj vrhov (Sv. Urban, Tojzlov vrh, Žavcarjev vrh, Ostri vrh, Sršenov vrh, Kapunar, Košenjak).
Pot sem doslej prehodil dva krat. Po mojem mnenju je najlepše na Kozjaku jeseni. Še letos imam namen spet prehoditi celotno pot (želim si iti s šotorom in spalko).

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
transverzalec

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 18, 2011 11:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Želja o večdnevnem pohodu s šotorom se mi žal ni uresničila.

Čez zimo pa sem vseeno prehodil nekaj odsekov te poti:
1. Maribor - Urban - Tojzlov vrh - Šober (v obratni smeri, 5 ur)
2. Šober - Žavcarjev vrh - Ostri vrh - Gradišče - Kapla (v obratni smeri, 7 ur)
3. Sršenov vrh - Kapla - pPongrac - Kapunar - Radeljski potok (7 ur).

V prihodnjih tednih nameravam še prehoditi zadnji dve etapi:
1. Radeljski potok - Jernej - Bistriški jarek (cca. 5 ur)
2. Bistriški jarek - Pernice - Košenjak - Dravograd (cca. 8 ur).

Ko ju prehodim, bom to tukaj tudi sporočil.

LP
transverzalec
Nazaj na vrh
transverzalec

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 29, 2011 6:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

S precej zamude sporočam, da sem pot v juliju tega leta tudi prehodil po etapah, ki sem si jih zamislil v zgornjem postu.
Nazaj na vrh
jcerni
Site Admin

Pridružen/-a: Pon Jul 2006 14:29
Kraj: Strahinj

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 6:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ravno zadnjič sem gledal na zemljevidu področje Kozjeka. Pred nekaj časa sem hodil manjši del te poti, in sicer iz Ivnika do Radelj ob Dravi. Potem pa sem se tudi z avtobusom peljal iz Radelj proti Mariboru in sem se verjetno peljal po dolini Kozjeka. Vsekakor imam željo prehoditi to pot.
transverzalec

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 28, 2012 10:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na naslovu http://potcezkozjak.blogspot.com/ lahko pogledate moj blog o Poti čez Kozjak.

lp
transverzalec
Nazaj na vrh
acerin

Pridružen/-a: Pet Avg 2007 8:37
Kraj: Ljubljana, Slovenia

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 24, 2015 12:43 pm    Naslov sporočila: Kombinirano - Pot čez Kozjak in Panoramski poti ob meji Odgovori s citatom

Sem se odpravil po Poti čez Kozjak in ji do Svetega Duha na Ostrem vrhu tudi sledil. Potem sem pa zavil na Panoramsko pot ob meji (Grenzpanoramaweg) in ji sledil do Košenjaka. Se mi zdi tole dobra kombinacija in zdi se mi, da je malo manj spustov in vzponov preko ostrih dolin, ki sekajo Kozjak. Priporočam!

Tule sem naredil zapis o poti in nekaj fotografij: http://www.edusatis.si/preprostost/od-maribora-do-kozjega-vrha-hoja-ob-meji-po-tej-in-oni-strani

Vse dobro na vaših poteh.

Aleš Čerin
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po KLIKNITE SPODNJI LOGOTIP ZA NOVI FORUM O POHODNIŠTVU forumu -> OSTALE PLANINSKE OBHODNICE V SLOVENIJI Časovni pas GMT
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu