Kazalo po KLIKNITE SPODNJI LOGOTIP ZA NOVI FORUM O POHODNIŠTVU forumu KLIKNITE SPODNJI LOGOTIP ZA NOVI FORUM O POHODNIŠTVU
TA NE BO VEČ POSODOBLJEN, NITI SE TU NI MOGOČE VEČ REGISTRIRATI. VSE VSEBINE, KI SO TU, SO TUDI NA NOVEM FORUMU.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zasavska planinska pot
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po KLIKNITE SPODNJI LOGOTIP ZA NOVI FORUM O POHODNIŠTVU forumu -> OSTALE PLANINSKE OBHODNICE V SLOVENIJI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jcerni
Site Admin

Pridružen/-a: Pon Jul 2006 14:29
Kraj: Strahinj

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 17, 2006 11:07 am    Naslov sporočila: Zasavska planinska pot Odgovori s citatom

Zasavska planinska pot (ZPP) iz vodnika Posavsko hribovje v vodniku: Marjan Pergar. 2004. Posavsko hribovje. Ljubljana: PLaninski vestnik dobite natančnejši opis teh poti. Avtor je navedel pri navedbi ZPP poti številko, npr. 289 BIZELJSKO ..., kar potem najdeno v knjigi bolj natančno opredeljeno. V času GPS naprav (http://eupoti.com/navigacija) ni več problem hoditi po teh poteh, če razpolagamo s takimi informacijami. Najlažje je, če dobimo že kar GPS sled od nekoga.

Nazadnje urejal/a jcerni Čet Dec 27, 2012 9:46 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
transverzalec

Pridružen/-a: Pet Maj 2007 7:59
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2009 1:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Med 30.11.2008 in 29.11.2009 (torej točno v letu dni!!!) sem po etapah prehodil ZPP. Včeraj 30.12.2009 sem prejel vrnjen potrjen dnevnik z značko in št. 10192.

PS: ZPP sem že prehodil med leti 1996 in mislim da l. 2000, vendar sem potrjen dnevnik žal izgubil, značko pa še imam.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jcerni
Site Admin

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 02, 2010 5:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

transverzalec je napisal/a:
Med 30.11.2008 in 29.11.2009 (torej točno v letu dni!!!) sem po etapah prehodil ZPP.
LP

Kje si začenjal in končeval tvoje etape? Kako dobro je označena pot? Obstaja vodnik po tej poti.
transverzalec

Pridružen/-a: Pet Maj 2007 7:59
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2010 9:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ZPP sem prehodil na sledeč način (vsi pohodi so bili enodnevni):

1. Zidani most - Kozje - Lisca - Sevnica (Žigi: Kozje, Lovrenc, Lisca)
2. Laško - Šmohor - Gore - Kopitnik - Rimske toplice (Žigi: Šmohor, Gore, Kopitnik)
3. Rečica - Kal - Mrzlica - Rečica (Žigi: Kal, Mrzlica)
4. Planina - Bohor - Skalica - Planina (Žig: Bohor)
5. Izlet v Bizeljsko (Žig: Bizeljsko)
6. Trbovlje - Kum - Zidani most (Žig: Kum)
7. Geoss - Vače - Zasavska gora - Geoss (Žigi: Geoss, Zasavska gora)
8. Partizanski vrh - Čemšeniška planina - Partizanski vrh (Žigi: Partizanski vrh, Čebine, Čemšeniška planina)
9. Jevnica - Janče - Kucelj - Grosuplje (Žig: Janče); hodil sem po E6!

Vodnika nisem imel, saj nisem vedel da obstaja. Imel sem Vodnik po Posavskem hribovju in 2 zemljevida .
Pot je dobro markirana. Zašel sem le na etapi Jevnica - Janče - Kucelj - Grosuplje in sicer:
- prvič nekje malo nad Jevnico , mislim da takoj za spomenikom NOB
- drugič med Jančami ni Trebeljevim, pred vasico Volavlje (to je že etapa E6 in ne ZPP)
- tretjič pa med Trebeljevim in Kucljem, na prelazu nad Trebeljevim (prav tako etapa E6 in ne ZPP)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jcerni
Site Admin

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 25, 2010 7:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

transverzalec je napisal/a:

Pot je dobro markirana. Zašel sem le na etapi Jevnica - Janče - Kucelj - Grosuplje in sicer:
- drugič med Jančami ni Trebeljevim, pred vasico Volavlje (to je že etapa E6 in ne ZPP)
- tretjič pa med Trebeljevim in Kucljem, na prelazu nad Trebeljevim (prav tako etapa E6 in ne ZPP)

Če gremo iz smeri Janče moramo paziti, da nas asfaltna pot ne potegne naprej, ker je kakšno uro od Janč odcep levo proti Volavjem po ožji, se mi zdi gozdni poti. Če opazimo ta odcep, potem pridemo po kakšne pol ure hoje v bližino vasi Volavje. Ko sem prvič hodil tu, sem tudi sam zašel. Drugič, ko sem hodil po poti Kurirjev in vezistov, sem pa šel iz Višnje gore in sem opazil, kje gre pot za Volavjem strmo navzgor po golem pobočju (Slika 1).

Slika 1: Mesto, kjer gre markirana pot E6 proti Jančam oz. mesto, kjer zopet pridemo na asfaltno pot za Grosuplje

Tudi odcep proti Kuclju ni lahko najti, ker pot zavije za 90° stopinj iz širše makedamske ceste. Označbe pa tam ni. Veliko ljudi gre potem v vas Leskovec. Nikakor se nesmemo približati vasi Leskovec, ampak zaviti kakšen km pred to vasjo desno, če hodimo iz Janč (Slika 2).

Slika 2: V bližini vasi Leskovec
jcerni
Site Admin

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 27, 2012 9:29 am    Naslov sporočila: Zasavska planinska pot iz vodnika: Posavsko hribovje Odgovori s citatom

Zasavska planinska pot (ZPP) iz vodnika Posavsko hribovje: v vodniku: Marjan Pergar. 2004. Posavsko hribovje. Ljubljana: Planinski vestnik dobite natančnejši opis teh poti. Avtor je navedel pri navedbi ZPP poti številko, npr. 289 BIZELJSKO ..., kar potem najdeno v knjigi bolj natančno opredeljeno. V času GPS naprav (http://eupoti.com/navigacija) ni več problem hoditi po teh poteh, če razpolagamo s takimi informacijami. Najlažje je, če dobimo že kar GPS sled od nekoga.
jcerni
Site Admin

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 13, 2013 4:23 pm    Naslov sporočila: Načrtovana GPS sled po Zasavski planinski poti (ZPP) Odgovori s citatom

Vir
http://www.bizi.si/TAKSI-SRECKO-SRECKO-DENZIC-S-P/maticno-podjetje/
http://www.integral-brebus.si/vozni-red/5008/3/PR-0&v=Bre%C5%BEice&i=Bizeljsko-%C5%BDupjek
http://www.integral-brebus.si/
http://www.slo-zeleznice.si/sl/potniki/slovenija/vozni-redi/vozni-red-s-cenikom?entrystation=42300&via=-1&exitstation=42002&date=27.04.2013

Predvidene dnevne ture:
1. dan: Bizeljsko- Grad Podsreda- Koča na Bohorju (8,30 ur)
2. dan: Bohor- Lisca (6ur)
3. dan: Lisca- Lovrenc- Veliko Kozje- Gašperjeva koča- Kopitnik- Gore- Šmohor (11 ur)
4. dan: Šmohor- Kal- Mrzlica- Partizanski vrh- Čebine- Čemšeniška planina (8 ur)
5. dan: Čemšeniška planina- Zasavska sveta gora- GEOSS- Slivna- Janče (10 ur)
6. dan: Janče- Litija- Ostrež- Preveg- Podkum- Kum (10 ur) +
7. dan: Kum- Nebeška gora- Radeče (4 ure)

Vir: Pia Peršič
jcerni
Site Admin

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2013 6:56 pm    Naslov sporočila: Otroci so raziskovali mlinarsko tradicijo na Kozjanskem Odgovori s citatom

Otroci so raziskovali mlinarsko tradicijo na Kozjanskem

Nazadnje urejal/a jcerni Tor Jun 03, 2014 12:18 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
jcerni
Site Admin

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 02, 2013 4:30 pm    Naslov sporočila: Pohod po Zasavski planinski poti, maj 2013 Odgovori s citatom

Potopis po Zasavski planinski poti
Hodim torej sem
Pohod po Zasavski planinski poti, maj 2013 (Bizeljsko-Litija). Litija-Kum bom prehodil v prihodnosti.
Za slike kliknite: http://url.sio.si/aVj.
Za prikaz poti na zemljevidu kliknite: http://url.sio.si/aVp
Za original GPS sled kliknite tukaj

Nazadnje urejal/a jcerni Čet Maj 02, 2013 8:01 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
jcerni
Site Admin

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 10, 2013 7:15 pm    Naslov sporočila: Zasavje od leta 1900 do 1990 pod 9 zastavami Odgovori s citatom

Zasavje od leta 1900 do 1990 pod 9 zastavami

Nazadnje urejal/a jcerni Sob Okt 12, 2013 5:56 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
jcerni
Site Admin

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 18, 2013 8:40 am    Naslov sporočila: Aktivnosti na vodi v Posavju Odgovori s citatom

Aktivnosti na vodi v Posavju

Nazadnje urejal/a jcerni Sob Okt 12, 2013 5:56 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
jcerni
Site Admin

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 21, 2013 7:57 am    Naslov sporočila: Hrvaške reke na gradu Podsreda Odgovori s citatom

Hrvaške reke na gradu Podsreda

Nazadnje urejal/a jcerni Sob Okt 12, 2013 5:55 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
jcerni
Site Admin

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 27, 2013 1:14 pm    Naslov sporočila: Modra frankcija žametno vino Posavja Odgovori s citatom

Modra frankcija žametno vino Posavja
jcerni
Site Admin

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 12, 2013 5:55 pm    Naslov sporočila: V Podsredi spet praznik kozjanskega jabolka Odgovori s citatom

V Podsredi spet praznik kozjanskega jabolka

Ekološki pridelovalci hrana na gradu Podsreda

Nazadnje urejal/a jcerni Tor Jun 03, 2014 12:17 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
jcerni
Site Admin

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 15, 2014 7:10 pm    Naslov sporočila: Bizeljske repnice dobivajo nov pomen Odgovori s citatom

Bizeljske repnice dobivajo nov pomen
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po KLIKNITE SPODNJI LOGOTIP ZA NOVI FORUM O POHODNIŠTVU forumu -> OSTALE PLANINSKE OBHODNICE V SLOVENIJI Časovni pas GMT
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu