Orientiranje s pomočjo kart PZS

Post Reply
User avatar
jcerni
Site Admin
Posts: 1280
Joined: Thu Apr 27, 2017 4:05 pm
Location: Strahinj
Contact:

Orientiranje s pomočjo kart PZS

Post by jcerni »

Pozdravljeni,

na maPZS sem videl, da mobitel aplikacija omogoča, da se pojavi mesto, kjer se nahajam. Nisem pa opazil, da bi se karta vrtela glede na to, če obrnem zgornji rob telefona npr. na jug, bi se morala tudi karta zavrteti na jug in priti na zgornji rob telefona. Predvidevam, da mora biti na vaši karti zgornji rob telefona vedno obrnjen na sever, da imamo pravilne pozicije poti glede na naše gibanje.

Ali so moje trditve pravilne?


Zanima me tudi, ali so vaše sledi posnete na terenu ali so narejene za pisalno mizo. Zadnjič sem hodil po markirani poti iz Mestinje do Rogaške Slatine pa je bila pot zelo točna. Zanima me, kako ste pridobili pot za E6 in E7 po Sloveniji. Ali je posneta na terenu ali narejena za pisalno mizo?

Hvala za odgovore

Lep pozdrav
Janez Černilec

Pozdravljeni!

O možnosti 'vrtenja' zaslona vam bodo pojasnili kolegi, ki skrbijo za programsko plat.

Vrisovanje naših poti je pa vsaj dve desetletji dolga zgodba. Nekaj jih je res še na roko vrisanih, se pa stalno trudimo posodobiti z gps ali po lidarju. Veseli me, da ste za eno pot ugotovili, da je pravilno vrisana. Za celotni E6 in E7 vam ne znam povedati, odvisno od odseka.

Vsekakor se toplo priporočam, da mi sporočite vsako napako, ki jo najdete na terenu. Samo s sprotnim popravljanjem se lahko bližamo idealnim vrisom, ki pa jih nikoli ne bomo dosegli:-)

Lp,

Andrej Stritar
Urednik kartografije PZS

Pozdravljeni!

Pišem vam še s strani tehnične podpore glede uporabe spletne aplikacije maPZS.

Aplikacija zaenkrat omogoča obračanje prikaza na zaslonu le glede na orientacijo telefona:

1. portretni način, ko je telefon obrnjen pokončno in

2. ležeči način, ko je telefon zasukan za 90 stopinj.

V obeh primerih aplikacija zazna orientacijo telefona in karto obrne tako, da je sever vedno zgoraj.

Žal pa (še) ne prepozna, da je na glavo obrnjeni telefon pravzaprav portretno orientiran.

Lep pozdrav

Maša Arnež

mag. inž. geod. in geoinf.

Oddelek za geoinformatiko in GIS

LUZ, d. d., Verovškova ulica 64, SI-1000 Ljubljana

t +386 (0) 1 36 02 412

e masa.arnez@luz.si

w www.luz.si
Post Reply